speckasa

Македонија

Јосифовска во солзи се прегрна со Маџовски, судење за злоупотребените 820 илјади евра од касата на УБК

А1он
На денешното рочиште за злоупотребите со спецкасата во УБК воведни говори дадоа обвинетите и нивните адвокати. Рекоа дека ќе докажат во постапката дека не го
Видео Македонија

ВИДЕО: Вработен во УБК призна вина за злоупотреба на касата во тајната полиција

Васко Маглешов
Во кривичниот суд во Скопје утрово почна судењето против четворица вработени во УБК за злоупореби со спецкасата. Обвинителката Ивана Трајчева во воведниот говор рече: „Обвинетите