spc

Македонија

(ВИДЕО) Тимотеј: За ослободување на Вранишковски, вреди да се прифати предлогот на Николиќ

А1он
Кога јас би се прашувал, за едно ослободување на еден човек вреди да се прифати предлогот на српскиот претседател Николиќ, но јас неможам ниту да
Македонија

Тимотеј: Повикот на Николиќ е позитивен, но барањето за ослободување на Вранишковски е државно прашање

А1он
Портпаролот на Македонската Православна Црква Владиката Тимотеј , во изјава за агенцијата„Бета“, ја поздрави поканата на претседателот на Србија, Томислав Николиќ за разговорите и решавањето