spajdermen

Свет

Францускиот спајдермен закачи знаме на помирувањето во Хонгконг

А1он
Искачувачот Ален Робер, познат по прекарот „француски спајдермен”, денеска се искачи на облакодер од 68 ката во Хонг Конг и постави знаме симбол на помирувањето