hong kong

Свет

Хонг Конг: Две лица ги загубија животите во поплавите, повеќе од 100 лица се повредени

А1он
Најмалку две лица ги загубија животите во поплавите што го погодија Хонг Конг, а повеќе од 100 лица се повредени, јавија денеска локалните медиуми. Најобилните
Свет

ВИДЕО: Тајфунот фрла девојка на улица, вода продира низ зградите: Драматична снимка од невремето во Хонг Конг

А1он
Најмалку 55 луѓе во Хонг Конг во саботата завршија во болница поради повреди здобиени во тајфунот Саола. Тамошните власти соопштија дека околу 500 жители побарале
Свет

Кинеска инфлуенсерка е убиена и распарчена од нејзиниот поранешен сопруг и неговите родители

А1он
За смртта на манекенката и инфлуенсерка Аби Чои полицијата во Хонг Конг го осомничи нејзниот поранешен сопруг и неговите родители. Тие се ососомничени откако вчера
Свет

Царината во Хонг Конг заплени метамфетамин во вредност од 140 милиони долари

А1он
Хонгконшката царина во најголемата заплена на дрога во својата историја запленила два тона течен метамфетамин, соопштија денеска тамошните власти. Дрогата, запленета на 23 октомври, била
Свет

Си: Вистинската демократија во Хонгконг започна по неговото враќање на Кина

А1он
Вистинската демократија во Хонгконг започна по неговото враќање на Кина, изјави кинескиот претседател Си Џинпинг на церемонијата по повод 25-годишнината од враќањето на градот од