soobrakajka

Македонија

Загина Адетар Скендери, првак на Македонија во бокс

А1он
Во тешка сообраќајна несреќа денеска, загина 26-годишниот  Адетар Скендери, неколку-кратен првак на Македонија во бокс. Несреќата се случила на патот Велешта – Струга, кај селото
Македонија

11 тетовци обвинети за измама при наплати на штети од сообраќајки

А1он
СВР Тетово поднесе криивчна пријава против 11 лица од Тетово и околините села кои учествувале во местење на сообрќајни несреќи и незаконска исплата на оштета
Македонија

Двајца тешко повредени во сообраќајка кај „Стража“

А1он
Попладнево во тешка сообраќајна несреќа која се случи на превојот „Стража“ сериозно се повредени две лица. Според полициски извори, сударот настанал меѓу едно возило со
Македонија Регион

Сообраќајка во Србија, Македонец во критична состојба

А1он
Државјанин на Македонија е во критична состојба во болницата во Крагуевац, откако утрово се превртел со камион на автопатот Скопје – Ниш, во близина на