soobrakaj

Свет

МОСКВА: Секојдневно по улиците три милиони автомобили

А1он
Преку три милиони автомобили секојдневно сообраќаат во главниот град на Русија. Истражувањата покажуваат дека секоја година драстично се зголемува бројот на возила по улиците на
Македонија

Зголемена фреквенцијата на граничните премини

А1он
Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата утринава се одвива нормално по суви и чисти коловози. На патниот правец Гостивар – Охрид