shkendija

Спорт

Вардар убедливо поразен од Ренова, Шкендија ремизира со Македонија ЃП

А1он
Во Првата македонска фудбалска лига попладнево на распоредот беа натпреварите од 20. коло по кое лидерот Шкендија за уште еден бод ја зголеми предноста пред