seksualno maltretiranje

Македонија

Ковачки: Генерали и полковници сексуално малтретирале офицерки ветувајќи им унапредување во АРМ

Орце Костов
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки праша дали ќе им одговорност за случаите на злоупотреба на службената позиција и сексуално матлретирање на офицерки и војници од
Регион

Американски офицер отпуштен поради сексуални престапи во Босна и Херцеговина, ја заврши својата 30-годишна кариера

А1он
Американскиот мајор Џозеф Лундберг, кој беше разрешен од службата по 30 години стаж, се изјасни за виновен за сексуално вознемирување што го извршил во Босна
Регион

Директорката на градинка поднесе оставка поради вработен кој сексуално вознемируваше деца

А1он
Јелена Селак, директорка на предучилишната установа „Полетарац“ од Оџак, денеска си поднела оставка, неофицијално дознава „Блиц“. Селак поднесе оставка по скандалот што ја потресе оваа
Свет

Сопруга на полицаец обљубила момче: Се вработила како учителка, па му праќала експлицитни слики

А1он
Поранешна учителка во Оклахома, за која се верува дека е и ќерка на градоначалник, е обвинета за малтретирање и испраќање експлицитни слики на 15-годишен ученик.
Спорт

Џудо федерација: Тренерот од Прилеп обвинет за силување малолетничка одамна не е наш член

А1он
Во однос на последните информации за приведување на еден поранешен тренер по џудо, Македонската џудо федерација испрати соопштение до медиумите во кое го дава следното