sd

Македонија

Шекеринска во Вашингтон: Добивме силни пораки на поддршка и честитки за лидерството, партнерството со САД продолжува

А1он
Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска ја завршува посетата на Вашингтон. Последниот ден од посетата таа имаше средби со конгресмените Мајк Тарнер и Адам