samit g7

Свет

Пекинг ги обвини земјите од Г7 дека соработуваат за да ја „клеветат и нападнат“ Кина

А1он
Пекинг ги обвини земјите од Г7 дека соработуваат за да ја „клеветат и нападнат“ Кина по изјавата објавена на самитот викендов во која се предупредува
Свет

Целата индиска делегација на самитот на Г7 е во самоизолација

А1он
Целата индиска делегација на самитот на Групата седум најразвиени земји (Г7) во Лондон е во самоизолација, бидејќи двајца членови на делегацијата се позитивни на Ковид-19,