ruski ambasador

Регион

Доживотен затвор за пет лица поради учество во убиството на рускиот амбасадор во Анкара

А1он
Турскиот суд денеска осуди пет лица на доживотен затвор поради учество во убиството на рускиот амбасадор во Анкара, Андреј Карлов во 2016 година. Еден од
Македонија

(ВИДЕО) Заев со рускиот амбасадор: Пранковите се приватна работа, а не акти на Русија

Овие пранкови или „фејк перформанси“ кои ми беа направени мислам дека се приватни, а не акти на Руската Федерација, рече премиерот Зоран Заев на отворање
Македонија

Заев по средбата со рускиот амбасадор: Има потенцијал за подобра економска соработка

Потенцијалите на економската соработка, особено во земјоделството и производството на храна, како и интересот на нашата земја за проширување и унапредување на соработката во сферата