roman abramovic

Свет

Канада го запленува имотот на рускиот олигарх Роман Абрамович

А1он
Канадската Влада денеска соопшти дека ќе започне процес на конфискација на имотот на рускиот олигарх Роман Абрамович, вреден 26 милиони долари. Канада ги презеде неопходните
Спорт

За шефот на Премиерлигата, ерата на Роман Абрамович во Челси не беше добра за имиџот

А1он
Извршниот директор на Премиерлигата, Ричард Мастерс вели дека е тешко да се опише ерата на Роман Абрамович како газда на Челси како добра за брендот
Спорт

Абрамович побарал дополнителни 500 милиони фунти за продажбата на Челси

А1он
Промената на сопственоста на Челси може дополнително да се одложи со ново барање на сопственикот „под санкции“, Роман Абрамович. Русинот побарал дополнителни 500 милиони фунти,
Свет

Велика Британија го замрзна имотот на соработници на Роман Абрамович

А1он
Велика Британија го замрзнува имотот вреден 10 милијарди фунти (12 милијарди евра) на двајца руски олигарси кои се опишани како долгогодишни деловни соработници на рускиот
Свет

Подољак: Роман Абрамович е ефикасен посредник меѓу Киев и Москва

А1он
Украина смета дека рускиот бизнисмен Роман Абрамович е ефикасен посредник меѓу Киев и Москва кој помага да се спречат недоразбирањата меѓу двете страни, изјави денеска
Свет

Портпаролот на Абрамович потврди дека имал симптоми кои укажувале на труење

А1он
Портпаролот на Роман Абрамович потврди дека постојат сомневања дека рускиот олигарх бил отруен претходно овој месец по состанокот на кој се разговарало за мировни преговори
Свет

Волстрит џурнал: Абрамович и украински преговарачи со симптоми кои укажуваат на можно труење

А1он
Рускиот олигарх Роман Абрамович и украински мировни преговарачи имаа симптоми што укажуваат на можно труење по состанокот во Киев претходно овој месец, јави Волстрит Џурнал,