рочиште

Македонија

Рочиштето за тепањето на Пендиков одложено поради штрајкот на судската администрација

А1он
Не се одржа денешното рочиште против охриѓанецот Илија Спасески, кој е обвинет за тепање на секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис“, Христијан Пендиков, кој по