reis

Македонија

Стојанче Ангелов и реисот Фетаи заеднички го осудија скандирањето „УЧК“ на собири и протести

А1он
Во рамки на општествените активности на Центарот за управување со кризи, денеска в.д.директорот на ЦУК Стојанче Ангелов, заедно со заменик директорот Екрем Зендели, остварија средба
Македонија

Поглаварот на ИВЗ Фетаху го посети Дебар

А1он
Поглаварот на Исламската верска заеница во Северна Македонија Реис-ул улема Шаќир ефенди Фетаху, денеска прстојуваше во посета на општина Дебар,инфомрираа од општината при што имал
Македонија

Имероски, Исмајлоска и Билали: Реисот Реџепи да им се извини на Македонците муслимани

А1он
Пратениците Фатмир Имероски, Нола Исмајлоска и Алим Билали денеска реагираа на наводите од колумната на поглаварот на Исламската верска заедница во Македонија, реисот Сулејман Реџепи