real madrid

Спорт

Ривалдо: Бејл и Бензема ќе ја пополнат празнината по заминувањето на Роналдо

А1он
Легендарниот бразилски фудбалер Ривалдо смета дека Реал Мадрид ќе успее со Герет Бејл и Карим Бензема да ја пополни празнината по заминувањето на Кристијано Роналдо.
Спорт

Реал против Гвадалахара или азискиот шампион во полуфиналето на СП

А1он
Фудбалерите на Реал Мадрид одбраната на трофејот на Светското клупско фудбалско првенство ќе ја почнат од полуфиналето. Противник на европскиот првак во дуелот за финалето
Спорт

Реал подготвува сензационална понуда за Кејн

А1он
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез во обидот да го донесе Хари Кејн на „Сантијаго Бернабеу“ подготвува несекојдневна понуда за премиерлигашот Тотенхем, објавија англиските медиуми.
Спорт

Израелски хулиган со нож се обидел да го нападне Иско

А1он
Фудбалерот на Реал Мадрид Иско можел сериозно да настрада сериозно по крајот на синоќешниот квалификациски натпревар меѓу Израел и Шпанија. По означување на крајот шестмина
Спорт

Познати потенцијалните ривали на Реал во полуфиналето на клупското СП

А1он
Фудбалерите на Реал Мадрид одбраната на трофејот на Светското клупско првенство ќе ја почнат во полуфиналето против Оуклаенд, Ал Џезира или шампионот на Азија. Доминаќинот