isko

Спорт

Челзи подготвен да плати 70 милиони фунти за Иско

А1он
Премиерлигашот Челзи покажува интерес за ангажман на фудбалерот од средниот ред на Реал, Иско, објавија британските медиуми. Се претпоставува дека Лондонскиот клуб денес ќе понуди
Спорт

Солари: Му реков на Иско дека ќе биде клучен за мечот

А1он
Тренерот на Реал Мадрид, Сантијаго Солари по успехот над Валенсија (2:0) изјави дека Иско бил решавачки фактор за победата на „Сантијаго Бернабеу“. Во последниве недели