prosiruvanje

Македонија

Европската комисија контра Шарл Мишел: Не сме фокусирани на проширување на ЕУ до 2030 година

Орце Костов
Европската комисија ја демантираше изјавата на претседателот на Советот на Европа, Шарл Мишел дека Европа има таргерт за проширување на ЕУ до 2030 година, пишува
Регион

„Јутарњи лист“: Зошто 2018 не беше година на пресврт во проширувањето на ЕУ?

А1он
Јутрањи лист – Загреб Иако 2018-та помпезно беше најавувана како година на голем пресврт, таа не се покажа како клучна за проширувањето, а тоа уште