pozar

Македонија

Старица изгоре во пожар во Гевгелија

А1он
Седумдесет и осумгодишна старица утрово била пронајдена мртва во својот дом во Гевгелија кој изгорел во пожар. Министерството за внатрешни работи информира дека старицата Неда
Видео Македонија

ВИДЕО: Се запали и изгоре куќа во Охрид

А1он
[staff name=”Мики Трајковски” position=”Автор”][/staff]Вечерва во Охрид, на улицата Бистрица во населбата Воска, се запали и изгоре куќа. Високите пламени јазици најпрво ја зафатија покривната површина
Македонија

Пожар во Рамстор

А1он
Пожар вечерва ги вознемирил посетителите на трговскиот центар Рамостор, објави Press24. Попладнево околу 18:30 часот избувнал пожар во сендвичарата Ливторн. За среќа нема повредени, а
Македонија

Пожар во трафостаница во Тетово, нема повредени

А1он
Во трафостаница на ул. „Штипска“ во близина на муслиманските гробишта во Тетово околу 14 часот избил пожар. Благодарение на брзата интервенција на противпожарната единица пожарот
Македонија

ФОТО: Што остана од дуќаните зафатени од пожарот на Бит пазар

А1он
Шест дуќани изгореа во пожарот што избувна на скопски Бит пазар ноќеска пет минути по полноќ. Во пожарот нема повредени. Во гаснењето учествувале 14 противпожарни возила со 35