pozar

Македонија

ФОТО: Се запали камион кај Маврово

А1он
Камион кој превезувал дрва се запалил кај националниот парк Маврово, објави порталот Локално. Пожарот бил предизвикан од експлозиција на резервоарот, а возачот не бил повреден
Македонија

Пожар во центарот на Кавадарци

А1он
Пожар зафати дуќан во централното подрачје на Кавадарци, информираше попладнево командирот на територијалната противпожарна единица од овој град, Илчо Богевски. -Интервениравме со две противпожарни возила
Македонија

Пожар во Здравствен дом Неготино, причинета само материјална штета

А1он
Пожар избувнал денеска во рентген просториите при Здравствениот дом во Неготино. Пожарот е изгаснат и се утврдуваат причините и материјалната штета. Во пожарот нема повредени
Македонија

Во пожар во светиниколско изгореа дваесеттина хектари жито и винова лоза

А1он
Дваесеттина хектари жито, винова лоза и стрништа изгореа во пожар кој попладнево избувнал меѓу светиниколските села Ерџелија и Немањици. Пошарот е изгаснат и се утврдуваат
Македонија

Пожарникарите ги предупредуваат земјоделците од Велешко да не палат стрништа

А1он
Во екот на жетвата од Територијалната Противпожарна Единица во Велес упатуваат апел до земјоделците во поширокиот велешки регион да превземат превентивни мерки и да не