pozar tetovo

Македонија

Формиран Кризен штаб за пожарот во модуларната болница во Тетово

А1он
Поради пожарот во тетовскиот Ковид центар формиран е кризен штаб предводен од премиерот Зоран Заев, во кој се и Артан Груби, Љупчо Николовски, Венко Филипче,
Македонија

Нуредини: Има жртви и има многу повредени

Маја Илиевска-Пачемска
Има жртви и има многу повредени, кусо потврди за „А1он“ Гзим Нуредини, шеф на Ковид – центарот во тетовската болница по пожарот во модуларната болница
Македонија

Повеќе од 30 пожарникари со седум возила го гасеа пожарот во модуларната болница – Тетово

А1он
Повеќе од 30 пожарникари кои интервенираа со седум возила за речиси половина час го изгаснаа пожарот што избувна вечерва во модуларната болница во Тетово. Како
Македонија

Филипче: Се утврдува точниот број на лица кои го загубиле животот во пожарот во тетовската болница

А1он
Министерот за здравство Венко Филипче преку социјалните мрежи извести дека во пожарот во модуларната болница во Тетово има жртви. Страотна несреќа се случи во Тетово
Македонија

Хаотично во Тетово, МВР нема официјални податоци за жртви и повредени во пожарот

А1он
Од СВР Тетово немаат официјална потврда за жртви или повредени во модуларната болница во која се сместени заболените од Ковид – 19, која вечерва беше
Македонија

Министерот Филипче се упати кон тетовскиот Ковид центар

А1он
Министерот за здравство Венко Филипче итно се упати кон Тетово, по информацијата дека има има пожар во Ковид центарот. -Во моментов се движам накај Тетово