poar

Регион

(ВИДЕО) Ветерот урна далновод во БиХ, избувна голем пожар, жителите се евакуирани

А1он
Во раните утрински часови невреме го зафати градот Власеница во Босна и Херцеговина. Поради силните налети на ветерот паднал далновод кој предизвикал голем пожар, пренесува