pivo

Економија

Пивата, соковите и минералната вода од утре со гарантирана пониска цена

Орце Костов
На листата производи со гарантирана цена ќе влезат безалкохолните пијалоци, негазираните и газираните, минералната вода и пивото, одлучи денеска Владата. Донесена е нова одлука и
Економија

Нема извоз на германско пиво за Русија, голем проблем за пиварниците од Баварија

А1он
Пиварниците од германската провинција Баварија, поради војната во Украина, речиси повеќе не испорачуваат пиво во Русија. Според податоците на Баварската земјоделска асоцијација, извозот на пиво
Свет

Пиварите од Баварија речиси и не испорачуваат пиво во Русија

А1он
Пиварите од германската покраина Баварија, поради војната во Украина, речиси и да не испорачуваат пиво во Русија. Според податоците на Баварската земјоделска асоцијација, извозот на
Економија

СКОПСКО SMOOTH ЈА ЛАНСИРАШЕ Smooth ON – Свежа музика на само клик од тебe

А1он
Пивото што е синоним за младост, бунт, слобода и свежина, ја продолжува својата автентична приказна со лансирањето на музичката платформа Smooth ON. СКОПСКО Smooth ги
Магазин

„Експензивити“: Македонците трошат 260 евра годишно на пиво

А1он
Многу туристи и светски патници сметаат дека пробувањето на странските домашни пива е неизбежен дел од нивното патување. Сепак, цената на овој популарен алкохолен пијалак
Економија

Трагедија во Германија – пиво вредно милиони евра пропадна поради корона-кризата

А1он
Голем број германски пиварници во отворено писмо предупредија на катастрофалните последици од корона-кризата и „локдаунот“ врз производителите на пиво, до степен до кој, како што
Свет

Во Франција фрлени 10 милиони литри пиво поради карантинот

А1он
Големите ограничувања наметнати поради пандемијата на коронавирусот сериозно ги погодија пиварите во Франција, кои беа приморани да фрлат најмалку 10 милиони литри пиво, поради нагло