pinterest

Свет

Рускиот регулатор ги казни ТикТок, Телеграм, Зум, Дискорд и Пинтерест

А1он
Руската агенција за регулирање на медиумите Роскомнадзор денеска соопшти дека ќе казни неколку ИТ компании, вклучувајќи ги ТикТок, Телеграм, Зум, Дискорд и Пинтерест. Во соопштението
Магазин

Пинтерест вреди 12,3 милијарди долари и продолжува да се развива

А1он
Пинтерест објави дека инвестирал 150 милиони долари во подобрување на оваа мрежа со што вредноста на својата компанија ја зголемија на 12,3 милијарди долари. Пинтерест