zum

Свет

Рускиот регулатор ги казни ТикТок, Телеграм, Зум, Дискорд и Пинтерест

А1он
Руската агенција за регулирање на медиумите Роскомнадзор денеска соопшти дека ќе казни неколку ИТ компании, вклучувајќи ги ТикТок, Телеграм, Зум, Дискорд и Пинтерест. Во соопштението
Економија

Блумберг: Основачот на „Зум“ заработи 4,2 милијарди долари за неколку часа

А1он
Ерик Јуан, основач на американската компанија „Зум видео комуникејшнс“ за само неколку часа стана побогат за 4,2 милијарди долари, објави Блумберг. На берзата вчера, акциите
Магазин

Приходите на аликацијата „Зум“ зголемени 3,5 пати

А1он
Популарната апликација за видеоврски, „Зум“ забележа скок на приходите и повеќе од двојно зголемена заработка во второто тримесчје. Проценките говорат дека тоа е поради корона-кризата
Свет

Суд во Нигерија преку апликацијата Зум осуди човек на смртна казна

А1он
Суд во Нигерија осуди човек на смрт со бесење, во рочиште одржано преку апликацијата Зум. Организацијата за човекови права Хјуманс рајтс воч оцени дека станува