pazarna

Македонија

ВИДЕО: Пазарна добива најмногу пријави дека нема леб, масло и брашно, иснпекторите влегле кај 200 трговци

Кристијан Ландов
Инспекторите на Пазарна инспекција влелге во 200 фирми каде контролирале цени на производи, залихи, почитување на законските прописи и владини одлуки. Директорката Анета Симеска-Димоска кажа
Видео Македонија

ВИДЕО: Казни за маркети на „КАМ“ бидејќи масло даваа само под услов да се направи сметка од 800 денари

Кристијан Ландов
Три маркети на „КАМ“ добија казна од 12.000 евра за фирмата и 3.600 евра за одговорното лице од Пазарната инспекција, откако зејтинот го тргнаа од
Видео Македонија

ВИДЕО: Само за сметка над 800 денари, може да се добие зејтин во „КАМ“

Кристијан Ландов
Иако имаат на залиха, масло за јадење од маркетите на „КAM“ може да се добие гратис само ако купувачите направат сметка над 800 денари. Ова
Македонија

Вработените во Пазарна немаат одговор од Заев, на прашања не одговараат Николовски и Груби

Кристијан Ландов
Од Владата и кабинетот на премиерот Зоран Заев засега нема одговор дали ќе ги примат вработените во Државниот пазарен инспекторат, кои бараат итна средба и
Македонија

Цела Пазарна бара Заев да ја отповика најавата за разрешување на Пауновски: Тој ја има нашата поддршка

Кристијан Ландов
„Нашиот директор има поддршка“, со овие зборови Александра Котели од Пазарниот инспекторат во име на сите вработени го најави потпишувањето на петицијата за стопирање на
Македонија

МВР со детали за вчерашната забава во гостиварско: Покрај пејачите имало и танчерки

А1он
Покрај пејачите кои ги забавувале гостите во кафеаната „Луна“ во гостиварско имало и танчерки од кои едната бугарска државјанка информираат од Министерството за внатрешни работи.
Македонија

И вечерва се игра и пее: Растурена голема журка со певаљка

А1он
Полна кафеана, гласна музика, пејачка, весели гости. Ова е сликата која вечерва ја затекнаа пазарните инспектори во кафеана која се наоѓа на автопатот Тетово-Гостивар во