pazarenje

Македонија

Ќе се пазарува со маски и во следните седум месеци

А1он
Владата на денешната седница ги донесе измените на Уредбата со законска сила за примена на Законот за трговија за време на вонредна состојба согласно која
Македонија

За основни месечни потреби во февруари биле потребни 32.915 денари

А1он
На едно четиричлено семејство во февруари му биле потребни 32.915 денари за да ги задоволни минималните основни месечни потреби. Според податоците што ги објавува Сојузот