paris protesti

Свет

Во денешните немири во Франција уапсени се 291 демонстрант, а повредени се 108 полицајци

А1он
Најмалку 108 полицајци се повредени во Франција, од кои 20 во Париз, на собирите по повод Меѓународниот ден на трудот, изјави францускиот министер за внатрешни
Видео Свет

ВИДЕО: Водени топови и солзавец на улиците во Париз

А1он
Во близина на триумфалната капија во Париз попладнево избија судири помеѓу полицијата и учесниците на протестите. Полицијата употреби солзавец и водени топови врз демонстрантите од