ojo prilep

Македонија

Прилепското обвинителство отвора предмет за оштетената електрична табла до модуларната болница

А1он
Основното обвинителство во Прилеп почна со предистражни дејствија за случајот со физички оштетената електрична табла пред прилепската модуларна болница. Како што информира основниот јавен обвинител
Македонија

Расчистено разбојништво во Прилеп, кривична пријава за пет лица

А1он
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп при СВР Битола во соработка со Единицата за имотен и насилен криминал од Секторот за општ и насилен криминал