nikos kotsijas

Македонија

Димитров за „Ефимерида тон синдактон”: Свртивме страница, но е бела и сега треба да ја испишеме

А1он
Свртивме страница, се наоѓаме целосно во нова ера, но оваа страница е бела и сега ќе треба да ја испишеме, вели министерот за надворешни работи
Регион

Каменос тврди дека има докази против Коѕијас

А1он
Поранешниот министер за одбрана во Грција, Панос Каменос најави дека ќе презентира докази кои, според неговите зборови, се доволни да се покрене обвинение против министерот