mojddv

Македонија

Ангеловска: Барајте и скенирајте фискални сметки, добивате поврат на ДДВ и се борите против сивата економија

А1он
Мој ДДВ веќе брои над 315.000 корисници. Барајте ги вашите сметки и скенирајте ги – не само затоа што остварувате право на поврат и може
Македонија

Извлечени добитниците на месечните награди од „МојДДВ“

А1он
Извлечени се 15-те најсреќни добитници на месечните награди од по 20.000 илјади денари преку наградната игра МојДДВ#МојаНаграда, на јавно извлекување кое се одржа вчера. Станува
Економија

Месецов ќе бидат исплатени 5.44 милиони евра од „МојДДВ“

А1он
Граѓаните кои скенираат фискални сметки од почетокот на месецот ќе ги добијат средствата од повратот за второто тримесечје од годинава, а вкупниот поврат за претходниот
Економија

Во МојДДВ отсега повеќе дневни награди, но со помали износи

А1он
Граѓаните од денес скенираат за трипати поголем број на дневни награди преку МојДДВ, но износите ќе бидат намалени поради пренасочување на дел од буџетот на
Економија

МојДДВ #МојаНаграда: 15 граѓани кои скенирале сметки во март добија по 100.000 денари

А1он
Извлечени се 15-те најсреќни добитници на награда од по 100 илјади денари, а кои скенирале сметки во текот на март. Ванче Василески, Катерина Апостолова, Зорица
Економија

Ангеловска: Не се разговара за целосно укинување или стопирање на проектот Мој ДДВ

А1он
Не се разговара за целосно укинување или стопирање на проектот Мој ДДВ, сите граѓани што скенирале сметки ќе си ги добијат назад средствата, порача денеска
Економија

Извлечен првиот добитник на една од двете најголеми награди од три милиони денари во МојДДВ, #МојаНаграда

А1он
Околу 42 милиона сметки што ги скенирале 216 илјади граѓани учествуваа во јавното извлекување на главната награда на МојДДВ #MојаНаграда од три милиони денари, а
Економија

(ВИДЕО) Китев: Над 8.5 милиони евра се враќаат назад кај граѓаните преку МојДДВ заклучно со јануари 2020 година

А1он
„СДСМ во континуитет работи на обезбедување стабилна економија и подобрување на животниот стандард на граѓаните преку низа прогресивни мерки. Ветивме “пари назад кај граѓаните” и
Економија

Одлични резултати на #МојаНаграда во првите два месеци, бројот на дневно скенирани сметки удвоен

А1он
Првите два месеци од приредувањето, наградната игра МојДДВ #МојаНаграда дава одлични резултати. Доделени се 640 награди во вкупен износ од 9,1 милиони денари. Во играта
Економија

Во второто тримесечје скенирани близу 29 милиони фискални сметки, исплатата на поврат на ДДВ во февруари

А1он
Управата за јавни приходи соопшти дека денеска се заокружува второто тримесечје од МојДДВ, мерка која се спроведува според Законот за враќање на дел од ДДВ