meteo

Македонија

Од утре пороен дожд, а од четврток намалување на температурите

А1он
Поројни врнежи со грмежи и силен ветер од утре попладне, а заладување за пет до осум степени од четврток, најавува УХМР. Според Управата, утре попладне