Од утре пороен дожд, а од четврток намалување на температурите

Од:

Поројни врнежи со грмежи и силен ветер од утре попладне, а заладување за пет до осум степени од четврток, најавува УХМР.

Според Управата, утре попладне и во текот на ноќта, најпрво во северните делови од земјата, на места ќе има пороен дожд со грмежи, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со појава на град и силен ветер од над 70 километри на час.

Во четврток се уште ќе има услови за локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен северен ветер што ќе услови опаѓање на температурата за пет до осум степени.

Би можело да ве интересира

УХМР: Од утре локални поројни дождови

Ана Ололовска

Сончево и топло до 31 степен

Ана Ололовска

Утре стабилизирање на времето, од сабота до понеделник циклонска активност со влажни бранови

Ана Ололовска

Променливо облачно со локален дожд и грмежи, повеќе сонце попладне

Ана Ололовска

Променливо облачно со сончеви периоди

Ана Ололовска

Попладне пристигнува есента

Ана Ололовска