maradona

Спорт

Марадона боледувал од срце, а не примал лекарства: објавени резултатите од обдукцијата

А1он
Легендарниот фудбалер Диего Марадона, кој почина на крајот од ноември од срцев удар, страдал од хронични проблеми со срцето, црниот дроб и бубрезите, а наодите
Свет

Судот забрани да се кремира телото на Марадона, ќе биде потребен примерок од ДНК кога ќе се дели наследството

А1он
Телото на починатата фудбалска легенда Диего Армандо Марадона не смее да биде кремирано, бидејќи може да има потреба од ДНК примерок во текот на оставинската
Магазин

Аргентина ќе го стави Марадона на банкнота

А1он
Аргентинскиот Конгрес наскоро ќе расправа за предлогот ликот на покојниот легендарен фудбалер Диего Армандо Марадона да биде ставен на националната банкнота од 1.000 пезоси. Според
Спорт

Марадона не им оставил ништо на ќерките и на поранешната сопруга

А1он
Диего Армандо Марадона ги изоставил поранешната сопруга и ќерките од тестаментот, додека „Ла Република“ пренесува дека познатиот фудбалер има дури 11 непризнати деца. Марадона почина
Спорт

Фудбалски Неапол го смени заштитникот на градот, Свети Павле, со Диего Марадона

А1он
Во потег кој одлично илустрира што значи Диего Марадона за италијанскиот град Неапол и за навивачите на локалниот клуб во кој Аргентинецот помина важен дел
Спорт

За смртта на Марадона ќе одговара и неговата психијатарка

А1он
Аргентинските истражни органи покренаа обвинение и против психијатарот на Диего Марадона, Агустина Косачов, во рамки на истрагата за смртта на еден од најдобрите светски фудбалери
Магазин

Осум жени и 11 деца ќе бараат дел од наследството на Марадона

А1он
Откако малку стивнаа емоциите по испраќањето на легендарниот фудбалер Диего Марадона, почнува борбата за неговото наследство, проценето на околу 75 милиони долари, а на него
Спорт

Лекарот на Марадона под истрага заради можно убиство од небрежност

А1он
Истражувајќи ја смртта на фудбалската легенда Диего Марадона, аргентинската полиција денеска изврши претрес во куќата на неговиот личен лекар, Леополд Луке, обидувајќи се да утврди