majkrosoft

Магазин

Мајкрософт го редизајнира Скајп

А1он
Иако Мајкрософт неодамна комплетно го редизајнираше изгледот на Скајп, компанијата планира повторно да го стори истото. Според публикацијата на официјалниот блог на Скајп, софтверскиот гигант
Свет

Кремљ го негира тврдењето на Мајкрософт за нови руски хакерски напади

А1он
Кремљ денеска го негираше тврдењето на американскиот компјутерски гигант Мајкрософт дека хакери поврзани со руските власти се мешале во претстојните конгресни избори во САД. Според
Магазин

Мајкрософт поради вирусот WannaCry пушти апдејти на оперативни системи со прекината поддршка

А1он
Корпорацијата „Мајкрософт“ пуштил обновување на оперативните системи Windows XP, WIndows 8 i Windows Server 2003, чија поддршка е прекината. Целта е да се гарантира заштита
Магазин

Сеавус Инкубатор и Мајкрософт Македонија ја промовираат програмата „БизСпарк“ – бесплатни лиценци за стартапи

А1он
Сеавус Инкубатор во соработка со Мајкрософт Македонија ги канат сите ИТ стартапи на првата презентација на програмата „БизСпарк“ во среда од 17:30 часот во просторите