liga na naciite

Спорт

Фудбалер на Англија доби црвен картон за првпат по осум години

А1он
Дефанзивецот на Англија, Кајл Вокер е исклучен на денешниот меч од Лигата на нацијата против Исланд. Фудбалерот во Манчестер сити доби втор жолт картон, автоматски
Спорт

Македонската фудбалска репрезентација со победа го почна новиот циклус во Лигата на нации

А1он
Македонската фудбалска репрезентација ја совлада Ерменија со 2:0 попладнево во 1. коло од Ц-групата во Лигата на нации. Двата гола на Национална арена „Тодор Проески“
Спорт

Македонија против Ерменија во Скопје го започнува походот во Лигата на нациите

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија денеска од 15:00 часот на Националната арена „Тодор Проески“ ќе ги измери силите со Еременија во првиот дуел од новото издание
Спорт

(ВИДЕО) Ристовски: Ќе играме во чуден термин, но како за нив, така и за нас

А1он
Македонскиот фудбалски репрезентативец, Стефан Ристовски пред дуелите против Ерменија и Грузија во новото издание на Лигата на Нациите, не сакаше да ја потврди фаворитската улога
Спорт

С.Македонија нема да биде домаќин доколку се пласира во финалето од Лигата на нациите

А1он
Фудбалската репрезентација на С.Македонија нема да биде домаќин доколку се пласира во финалето од Лигата на нации. Денеска во Нион се одржа ждрепката за натпреварите
Спорт

УЕФА негираше дека ја поканиле Аргентина во Лигата на нациите

А1он
Претставниците на УЕФА силно ги отфрлија информациите дека европската централа ја поканила Аргентина да се приклучи на Лигата на нациите. – Објавата дека Аргентина е
Спорт

Португалија заработи 10,5 милиони евра за освојување на Лигата на нациите

А1он
Фудбалската федерација на Португалија ќе добие 10,5 милиони евра награда од УЕФА за триумфот на националниот тим во првото издание од Лигата на нации. Како