kruzer

Свет

Скандал на крстарење: Капетанот не сакал да ги врати патниците бидејќи доцнеле, останале на островот во близина на Африка

А1он
Седум американски и двајца австралиски државјани останаа заглавени на островот Сао Томе и Принципе, 306 километри западно од брегот на Африка, откако капетанот на крузерот
Магазин

(ВИДЕО) Исплови првиот кинески крузер: Бродот има 16 ката, парк со палми и трговски центар

А1он
Првиот брод за крстарење изграден во Кина денеска тргна од Шангај на своето прво патување. Ова го симболизира напредокот на земјата во секторот бродоградба, во
Свет

Кралицата на скапоцените камења загина на крузер, нејзиниот сеф е пронајден празен

А1он
Дилек Ертек (71), позната турска богаташка и златар, претставничка и сопственичка на империјата на скапиот накит „Тифани“ во Турција, почина на 26 октомври на крстарење
Свет

Португалија забранува симнување патници од крузери поради коронавирусот

А1он
Португалската Влада донесе одлука да ги затвори сите училишта во државата од понеделник за сузбивање на коронавирусот и тоа до 9 април, кога се најавува