koronavorus

Свет

Во Кина откриен нов вирус со „потенцијал за пандемија“

А1он
Кинеските научници предупредуваат дека откриле нов вирус што е сличен на свинскиот грип од 2009 година, пишува Би-Би-Си. Вирусот може да се пренесе на луѓето,
Регион

Сопствениците на јавни куќи во Грција незадоволни од новите здравствени протоколи

А1он
Сопствениците на бордели во Грција сметаат дека новите здравствени правила кои мораат да ги следат доколку сакаат да работат во услови на пандемија, ќе му