klinika za dermatologija

Македонија

Намалувањето на изложеноста на сонце го намалува ризикот за појава на кожниот рак и стареење на кожата

А1он
Клиниката за дерматологија предупредува дека прекумерното изложување на сонце, особено на ултравиолетовите (УВ) зраци од сончевиот спектар, од најраната детска возраст, е главната причина за
Македонија

ВИДЕО: Директорката со коронавирус ќе биде разрешена, 200 лица во изолација поради контакт со неа

Кристијан Ландов
Министерот за здравство, Венко Филипче, рече дека скоро 191 лице ќе бидат во домашна изолација, поради тоа што во изминатиот период имале контакт со директорката