kanadska ministerka

Македонија

Османи-Жоли: Безвизен режим со Канада е едно од решенијата за подобри односи

Орце Костов
Министерката за надворешни работи на Канада, Мелани Жоли оствари средба со министерот за надворешни работи, Бујар Османи во Скопје на која фокус на разговорите беа