kaljinka

Магазин

(ВИДЕО) Гостите на Октоберфест во Минхен скокаа од радост кога ја слушнаа „Каљинка“

А1он
Во Германија се одржува настан посветен на пивото Октоберфест. По повеќе од две години од борбата со вирусот Ковид-19, ова е првпат да се врати