jo

Македонија

Притвор за двајца гостиварци, превезувале 42 грама марихуана

А1он
По оперативни сознанија од страна на Основниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство- Гостивар нареден е претрес на автобус кој сообраќал на линијата Струга- Гостивар.
Македонија

(ВИДЕО) ЈО: Мерка претпазливост за професорите од Економскиот факултет осомничени за корупција

А1он
На петтемина од вкупно осум осомничени за корупција на Економскиот факултет на УКИМ, кои завчера беа приведени во полициска станица, Обвинителството наместо мерка притвор им
Македонија

(ВИДЕО) Аневски ја прекина соработката со Јанева, не и ги дава „Маѓар телеком“ и „Верушевски“

А1он
Со 7 гласа, Советот на обвинители одлучил дека ниту еден предмет веќе нема да даде на Специјалното јавно обвинителство, а дека за сите предмети ќе
Македонија

Струмичкото јавно обвинителство интензивно работи на хеликоптерската несреќа

А1он
Основното јавно обвинителство Струмица една година интензивно работи на хеликоптерската несреќа што се случи на 10 јули 2014 година во Струмичко, во која животите ги