jen stoltenberg

Регион

Столтенберг за стравот на Ескобар за кредибилноста на црногорската Влада: НАТО има строги протоколи за споделување инфромации

А1он
НАТО има строги протоколи за да обезбеди доверливост на информациите, изјави денеска генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг. Запрашан да ја коментира изјавата на американскиот
Свет

Ердоган: Очекуваме конкретна поддршка од сите наши сојузници од НАТО

А1он
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска се сретнаа во Брисел. Ердоган допатува во европската престолнина да се сретне