jansa

Македонија

(ВИДЕО) Груевски по средбата со Орбан и Јанша: Изборите во Македонија се одржуваат во лоша и непријатна атмосфера

А1он
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска во Охрид одржа средба со премиерот на Унгарија, Виктор Орбан и претседателот на Словенечката СДП, Јанез Јанша, а по