izbori

Регион

Дачиќ: Социјалистите не го кочат создавањето нова Влада

А1он
Лидерот на социјалистичката партија, Ивица Дачиќ тврди дека дел од западните сили сакаат новата влада да биде формирана од Демократската партија на Тадиќ и Српската