izbegan zatvorenik

Регион

По осум часа потрага, убиецот-бегалец фатен кај сплитскиот стадион „Пољуд“

А1он
По повеќе од осум часа потера, полицијата го уапси Бранимир Чалета, осомничениот убиец кој денеска со лисици на рацете им избега на судските полицајци кога
Регион

Судските полицајци во Сплит не биле надлежни да трчаат по убиецот што им избега

А1он
Судските полицајци на кои денеска во Сплит им избега осомничен за убиство, постапувале според прописите и не трчале по бегалецот, туку ја известиле полицијата, која
Регион

Пукотници и потера во Сплит, избега осомничен за убиство на својата бремена девојка

А1он
Опасен затвореник со лисици на рацете е во бегство низ улиците на Сплит, откако им побегнал на судските полицајци по завршувањето на судско рочиште. Бранимир