ismail jahoski

Македонија

Пратеникот Исмаил Јахоски од ДУИ хоспитализиран на Инфективната клиника поради Ковид-19

А1он
Собранието на Република Северна Македонија денеска информира дека пратеникот Исмаил Јахоски од ДУИ, е позитивен на Ковид-19 и оти тој е хоспитализиран на Инфективната клиника
Македонија

Јахоски: Не сум ја напуштил ДУИ, по грешка сум пишан како независен пратеник

А1он
Пратеникот во Собранието на Република Северна Македонија Исмаил Јахоски, испрати соопштение до медиумите во кое појаснува дека по грешка е ставен во групата независни пратеници