human rights watch

Свет

Human Rights Watch: Израел користеше бел фосфор во нападите врз Газа и Либан

А1он
Хјуман рајтс воч го обвини Израел за употреба на муниција со бел фосфор во воените операции во Газа и Либан, велејќи дека употребата на такво