granata prva svetska vojna

Македонија

Во битолско Могила пронајдена неексплодирана граната од Првата светска војна

А1он
Во битолското село Могила вчера е пронајдена неексплодирана граната од Првата светска војна. -Вчера во 13.37 часот во СВР Битола било пријавено дека во село
Македонија

Пронајдена артилериска граната од Првата светска војна кај битолското село Крклино

А1он
Во атарот на битолското село Крклино, на парцела лоцирана на локалниот пат помеѓу село Крклино и село Горно Оризари, вчера била пронајдена артилериска граната, калибар