gir

Македонија

Џафери-Гир: Македонија останува посветена на европскиот пат

А1он
Премиерот на Република Северна Македонија, Талат Џафери, денеска го прими амбасадорот на Европската Унија во Република Северна Македонија, Н.Е. Дејвид Гир. „Амбасадорот Гир му го
Македонија

Гир изрази безрезервна поддршка за новоизбраниот претседател на Собранието и на институцијата во целост

А1он
Претседателот на Собранието, Јован Митрески, денеска оствари средба со амбасадорот на Делегацијата на Европската Унија во Република Северна Македонија, Дејвид Гир. „На средбата беше констатирана
Македонија

Гир: Политичкиот јаз се продлабочува и затоа потребните реформи назадуваат

А1он
Има напредок, има чувство дека работите се движат напред особено во однос на усвојувањето на уставните измени во согласност со билатералните обврски преземени со Договорот