gej

Регион

Дачиќ: МВР ќе ја забрани парадата, ако оцени дека собирот е со висок ризик

А1он
Премиерот и министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ изјави денеска дека Владата нема да одлучува за одржувањето на “Парада на гордоста” и повтори дека МВР