euromax

Економија

Еуромакс Ресоурцес: За да доставиме ревидирана Студија за влијание врз животната средина неопходно е да се донесе одлука за спојување на концесиите

А1он
Во врска со коментарите дека целосно расчистување на сите дезинформации и заблуди креирани во врска со идниот рудник за бакар „Иловица – Штука“ ќе биде
Македонија

„Еуромакс“: Државната комисија ја занемари конечната одлука на Вишиот управен суд што е во наша корист

А1он
Државната комисија ја занемари конечната одлука на Вишиот управен суд што е во корист на „Еуромакс“ и е објавена на 7 декември 2020 година, иако
Македонија

Мото протестен караван против одлуката на Управниот суд за рудникот Иловица-Штука

А1он
Со караван од патнички моторни возила активистите против отворањето на Рудникот Иловица-Штука го искажаа својот протест. Со звуци на сирените, македонски знамиња и со мото
Македонија

Еуромакс: Рудникот Иловица – Штука нема да ги загадува почвата, водата и воздухот

А1он
Во континуитет се соочуваме со една група активисти кои во име на заштита на животната средина, но без издржани аргументи артикулираат обвинувања, повикуваат на омраза
Македонија

Протест со свирежи од автомобили во Струмичко против изградба на рудникот во Иловица

Ана Василевска
Со голем моторизиран протест, активистите од Струмичкиот Регион в сабота во 11 часот ќе се обидат да го свртат вниманието на јавноста за конечната правна
Македонија

Активистите со жив ѕид ќе се бранат од „Еуромак ресорсис“: Нема да не затрупаат со јаловина заради злато

Ана Василевска
Со масовен собир на ливадата пред пред локацијата на Иловица-Штука, активистите на „Здрава котлина“ и „Еко долина“ утре во 16.30 часот ќе го одржат своето